Wybielanie zębów w domu

Śnieżnobiały, lśniący uśmiech, niczym z reklamy pasty do zębów to ciche marzenie wielu osób. Niektóre osoby mają naturalnie białe zęby i zwykła higiena jamy ustnej pozwala im uniknąć zmiany barwy. Mówi się, że barwa naszych zębów tylko w pewnym stopniu zależy od predyspozycji genetycznych. Druga połowa sukcesu zależy od nas. Rzucenie palenia, ograniczenie picia kawy, herbaty czy też wina może okazać się konieczne, jeśli chcemy, aby nasze zęby były białe. Często narzekamy na złe geny, jednak to nasze nawyki oraz używki zamykają drogę do białych zębów. Moda na białe zęby trwa już bardzo długo. Gwiazdy Hollywood zapoczątkowały ten proces, współcześnie jest to standard wśród wielu ludzi. Żółta barwa zębów jest bardzo często traktowana jako zaniedbanie higieny. Obecnie wręcz „nie wypada” uśmiechać się, jeśli nasze zęby nie są białe.

Trend z pewnością ma dobre strony, gdyż zwraca uwagę na higienę jamy ustnej oraz zachęca do częstych wizyt u stomatologa. Z drugiej strony pojawiło się wiele domowych metod wybielania zębów, które nie zawsze są bezpieczne i zdrowe. Zabiegi wybielające zęby będą skuteczne, jeśli przeprowadzi je dentysta. Szczecin posiada wiele gabinetów, które bez problemu sprawią nam nowy, śnieżnobiały uśmiech. Czy warto więc ryzykować stosowaniem metod domowych? Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają wybielić nasze zęby. Paski, nakładki, żele – wiele osób zastanawia się czy nie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Nieumiejętne wybielanie może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa oraz nadwrażliwości zębów. Być może uzyskamy w ten sposób pewien efekt, lecz zwykle trwa on bardzo krótko. Obecnie nawet wybielające pasty do zębów mogą przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Wiele z nich nie jest rekomendowanych przez dentystów. Jeśli nie wiemy, która pasta jest dobra, z pewnością podpowie nam nasz stomatolog.

Szczecin jest miastem [wikipedia.org/wiki/Szczecin], w którym znajdziemy liczne, sprawdzone gabinety dentystyczne [dentyści ze Szczecina (dentysta-stomatolog)]. Pamiętajmy więc, że wybielanie zębów to poważna sprawa. Może nam przynieść wiele komplikacji, jeśli zostanie ono wykonane przez osoby nie posiadające odpowiedniej wiedzy na ten temat. Niesprawdzone substancje nie powinny znaleźć się na naszych zębach. Konsekwencje wybielania w domu mogą być bardzo trwałe i poważne. Zęby służą nam przez długie lata, więc nie narażajmy ich na niepotrzebne uszkodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>